НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша лiга. Львів - Сталь (Дніпродзержинськ) 3:0. Справу зроблено ###

Перша лiга.

Львів 3:0 Сталь ДДаньків 20, Теплий 45, Баранець Г. 66 Марущак, Даньків, Леонідов (Горецький 67), Романюк, Г. Баранець, Ханас (Чапко 77), Панас, Теплий (Худзік 70), Гальчук (Каваців 60), Б. Баранець, Козак (Козьбан 64) Слинько, Гаді, Шевченко, Гриценко, Лакомський, Смолярчук, Боргун (Сергеєв 15 (Войцеховський 58), Погорелов, Немченко, Шутов, Прядко (Піцур 46) Ханас 24 Гаді 4, Шутов 40

Сталося. ФК «Львів» вийшов у Прем’єр-лігу. Достроково оформити путівку до елітного дивізіону «синьо-золотим» допомогла «Оболонь», яка не змогла обіграти ЦСКА. Львів’яни ж впевнено перемогли дніпродзержинську «Сталь» і за тур до закінчення чемпіонату стали недосяжними для «пивоварів».

«Сталевари» змогли чинити опір львівській команді лише протягом двадцяти стартових хвилин. В одному з моментів вони мало не вразили ворота Мар’яна Марущака. Містяни на лівому фланзі зупинили прохід Олега Шутова, і арбітр призначив штрафний удар. Іван Погорелов зі стандарту зробив навіс на дальню штангу, Ігор Смолярчук пробив головою, і м’яч, зачепивши штангу, залишив межі поля. Це був чи не єдиний по-справжньому небезпечний епізод біля львівських воріт. Натомість у львів’ян на початку матчу близьким до успіху був Андрій Ханас, м’яч після удару якого пролетів у кількох сантиметрах від стійки.

Якийсь час на полі була рівна боротьба, аж поки Андрій Даньків не вивів «синьо-золотих» уперед. Панас навісив з лівого флангу на Григорія Баранця, той віддав м’яч під удар Даньківу, і Андрій потужним ударом з-за меж штрафного майданчика відправив смугастого в лівий кут воріт – 1:0. Гравці «Сталі» спробували відігратися, за що мало не поплатилися: львів’яни провели швидку контратаку і могли вдруге засмутити Сергія Слинька, проте в останню мить Вадим Панас помилився з передачею, і момент було втрачено. Ще одну нагоду забити в першому таймі мав Олег Теплий, який після навісу зі штрафного пробив повз ворота.

А за хвилину до закінчення першої половини матчу господарі подвоїли рахунок. Борис Баранець пройшов правим флангом, зробив простріл на Даньківа, однак на заваді стали захисники «Сталі», і м’яч вийшов на кутовий. Львів’яни виконали стандарт, і Теплий, перебуваючи біля ближньої штанги, головою «зрізав» шкіряну кулю у сітку воріт – 2:0. З таким результатом футболісти пішли на перерву.

Серед подій першого тайму також варто згадати про травму Степана Боргуна, для якого матч закінчився дуже швидко. В ігровій ситуації він ушкодив ліве плече і залишив поле, а в. о. головного тренера Юрій Мартинюк, і так маючи коротку лаву запасних (всього чотири футболісти), вже на 15 хвилині зустрічі був змушений провести заміну.

По перерві малюнок гри не змінився. Львів’яни продовжували атакувати, а гості відповідали поодинокими випадами. Спробував пробити з-за меж штрафного майданчика В’ячеслав Гаді – в руки Марущакові. У господарів міг забити Михайло Козак. У штрафному майданчику він «розібрався» з Сергієм Сергеєвим, завдав удару, і м’яч просвистів поруч зі стійкою. Трохи згодом Ханас виводив Теплого віч-на-віч з воротарем, однак Слинько був першим на м’ячі.

Після кількох невдалих спроб львів’яни таки забили третього м’яча. Вони провели блискавичну комбінацію, в результаті якої Г. Баранець опинився сам на сам з воротарем. Слинько спробував врятувати команду, однак Григорій без особливих труднощів низом відправив м’яч у сітку воріт – 3:0. Зупинятися на досягнутому містяни не збиралися і провели ще декілька небезпечних атак. Гравці «Сталі» також відповіли гострим моментом, який мало не призвів до взяття воріт Марущака. Шутов подав м’яч з правого флангу, Артур Гриценко пробив головою і був дуже близьким до того, щоб забити гол престижу.

Наприкінці матчу атмосфера на стадіоні була неперевершена. У фан-секторі співали «Червону руту», а один із уболівальників з барабаном пробіг трибунами, вигукуючи «ФК «Львів» – «Прем’єр-ліга!». Ще більше вболівальники активізувались, коли почули, що ЦСКА зрівняв рахунок у матчі з «Оболонню».

У свою чергу, львівські футболісти продовжували атакувати, до останньої хвилини матчу тримаючи в напрузі голкіпера «Сталі». Г. Баранець вивів на ударну позицію Сергія Чапка, однак той пробив неточно. А вже в доданий час метрів з тридцяти завдав удару Ростислав Горецький – м’яч пролетів над воротами.

За кілька секунд після фінального свистка на стадіоні сповістили, що матч між «Оболонню» і ЦСКА закінчився внічию. Радості футболістів і вболівальників не було меж. Трибуни аплодували і скандували «ФК «Львів!», а львівські гравці ледве відбивалися від охочих взяти автографи.

Тож після напруженого сезону львів’яни здобули путівку на підвищення в класі, а їхній матч 38-го туру проти «Фенікса-Іллічівця» буде просто формальністю.